www.podpivniky.sk - AktualityStaromestský pivný festival I.ročník
28. Septembra 2012 12:00 - 22:00 | Miesto konania: Hviezdoslavovo námestie
Zažite prvý Staromestský BEERFEST! Príďte si vychutnať viac ako 30 druhov piva na Hviezdoslavove námestie. Pivovarníctvo patrilo k životu starej Bratislavy už od polovice 15. storočia. Vďaka nemu sa darilo remeselníkom, obchodníkom a prekvital aj spoločenský život. Kvalita piva a jedinečnej prešporskej kuchyne lákala na posedenie nielen domácich fajnšmekrov, ale aj návštevníkov z okolitých miest Rakúsko-Uhorska či z iných krajín. Nadšenci aj pivní odborníci budú mať opäť možnosť zažiť pestrosť, akú mestu dáva pivo, ak je jeho konzumácia radosťou aj zodpovednosťou. 28. september bude v Starom Meste patriť milovníkom piva Do Bratislavy sa totiž vracia tradícia sviatku piva. Na mieste, kde stál prvý známy pivovar na území bratislavského Starého Mesta, sa bude po prvýkrát konať Staromestský BEERFEST. Plocha od začiatku promenády Hviezdoslavovho námestia, v smere od Rybného námestia, sa na celých desať hodín zmení na miesto, kde si milovníci zlatistého moku budú môcť vychutnať viac ako 30 druhov piva. Paleta ponuky bude nesmierne pestrá a bude ju tvoriť pivo z produkcie veľkých pivovarov, stredných aj tzv. malých reštauračných pivovarov, a to z celého Slovenska. Z programu môžeme prezradiť to, že sa bude variť Pivná polievka a to tak, aby sa podarilo dosiahnuť rekordne veľký počet ochutnaných porcií. Nebudú chýbať ani chutné syry, ktoré k pivu neodmysliteľne patria. Pre návštevníkov je pripravený aj program so súťažami určenými tentoraz len pre dospelých návštevníkov BEERFESTu. Podujatie organizuje so svojimi členskými firmami Slovenské združenie výrobcov piva a sladu v spolupráci s Mestskou časťou Staré Mesto. Slávnostné otvorenie Staromestského BEERFESTu začne o 12,00 hod. a program potrvá až do 22,00 hod. Vstup je bezplatný a ako prezradili organizátori, majú ešte pripravené špeciálne lákadlá a aktivity, ktoré už čoskoro predstavia verejnosti. Prvý ročník Staromestského pivného festivalu.

Zdroj: http://www.staremesto.sk
Google mapa
16. Júla 2012 | Pridaná beta verzia Google mapy pre lokalizáciu podpivníkov: google map
údržba stránky
13. Februára 2012 | Zmena zatriedenia podpivníkov. Odo dneška sa delia podpivníky najskôr podľa pivovaru (aktuálný platný/posledný existujúci) a potom podľa názvu piva napr.:
 - Corgoň je zaradený do:
    * Pivovar: Pivovar Hurbanovo
    * Názov piva: Corgoň
 - Martinský zdroj je zaradený do:
    * Pivovar: Pivovar Martin
    * Názov piva: Martinský zdroj

Pozn. momentálne je toto delenie uplatnené iba pri Slovenských pivovaroch
údržba stránky
06. Marca 2011 | Stránka je momentálne v "prudkom" vývoji. Postupne sa pridávajú jednotlivé časti a doľaduje sa grafika. Predpokladaný dátum ukončenia je Q2 2010